Pałac Kamieniec Pałac Kamieniec
Pałac Kamieniec Pałac Kamieniec
image

pałac dziś

alt text

ZACISZE

Poświęciliśmy kilka lat na to, aby ze zrujnowanego zabytku, Pałac Kamieniec przeistoczył się w przytulny dom gościnny ze stylowymi pokojami i malowniczym otoczeniem. Wspaniałe krajobrazy, dawne zabudowania folwarczne i wyjątkowy ogród to tylko kilka z wyróżników naszej sielskiej oazy. Zatrzymaj się na chwilę i zachwyć naturą.

PAŁAC Z WIDOKIEM

Bliski kontakt z przyrodą to składnik prawdziwego odprężenia. Dzięki idealnemu położeniu z każdego miejsca w Pałacu rozpościera się zachwycający widok na góry i Kotlinę Kłodzką. Do tego kojąca cisza, woń pałacowego ogrodu i eleganckie wnętrza. Tu czas płynie dla Ciebie.

DYSKRETNA ELEGANCJA

Na pierwszym piętrze mieszczą się reprezentacyjne sale ułożone w amfiladzie. Sala Kredensowa to miejsce spotkań i wystawnych przyjęć . W zacisznej Bibliotece wiszą historyczne mapy Hrabstwa Kłodzkiego, podarowane przez barona von Seherr-Thoss, potomka dawnych właścicieli.

Dawną ozdobą pałacowych wnętrz były przepiękne, modrzewiowe schody. Odtworzyliśmy je z drewna dębowego, dbając o najdrobniejszy szczegół. Ponad czterdzieści stopnic, dekoracje, króle, tralki i poręcze ważą łącznie cztery tony.

Dawną ozdobą pałacowych wnętrz były przepiękne, modrzewiowe schody. Odtworzyliśmy je z drewna dębowego, dbając o najdrobniejszy szczegół. Ponad czterdzieści stopni, dekoracje, króle, tralki i poręcze ważą łącznie cztery tony.

Ozdobą Biblioteki jest oprawiony w ramki list z 1883 roku, który podczas remontu sfrunął z nadproża drzwi. Choć jego treść to kilka kurtuazyjnych akapitów ę, był on dla nas jak pozdrowienie z przeszłości – od dawnych gości Kamieńca.